mhrs nedir, mhrs nasıl kullanılır?

MHRS sağlık bakanlığının yeni başlattığı Merkezi Hekim Randevu sistemi olup.Türkiye'deki tüm hastanelerden muayene için randevu alınabiliyor.mhrs nedir? mhrs nasıl kullanılır? mhrs girişi nasıl yapılır? mhrs randevu nasıl alınır?mhrs randevu nasıl iptal edilir.

MHR RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Hekim Randevu Sistemi

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesini yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Hekim Randevu Sistemidir.

Hekim Randevu Sistemi nedir?

Hekim Randevu Sistemi; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2. ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için Hekim Randevu Sistemi merkezini arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

Hekim Randevu Sistemi'nin amaçları nelerdir?

Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.
Hekim Randevu Sistemi verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.