Mhrs Çağrı Merkezi

Mhrs Çağrı Merkezi
Sağlık Bakanlığı'nın Erzurum'a kurduğu Merkezî Hastane Randevu Sistemi (MHRS), 81 ilden hastaya hizmet veriyor. 'Alo 182' çağrı merkezi,Teknoloji çağını yaşamakta olduğumuz şu günlerde, işlerimizi yaparken zamandan tasarruf etmek amacıyla internet veya telefon ile işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı da 2011 yılında hayatımıza MHRS uygulamasını dahil etmiştir. MHRS uygulamasıyla birlikte hastanelere gitmemize gerek kalmadan randevu işlemlerimizi telefon ya da internet yardımıyla alabilmekteyiz. MHRS çağrı merkezi ile ALO 182 numaralı hattı arayarak istediğiniz hastaneden ve istediğiniz doktordan randevunuzu alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere MHRS çağrı sistemi hakkında bilgiler vereceğiz.

MHRS Çağrı Merkezi İle Nasıl Randevu Alabilirim?

MHRS çağrı sistemi ile hastane randevularınızı kolaylıkla alabilirsiniz. MHRS çağrı merkezini haftanın 7 günü, 24 saat arayabilirsiniz. MHRS çağrı merkezi kapsamında arayacak olduğunuz ALO 182 numaralı hat acil durumlar haricinde belirli bir ücret ile hizmet vermektedir. MHRS çağrı merkezi sistemiyle randevu almak için aramış olduğunuz numaradan size yardımcı olacak kişiye ilk olarak kimlik doğrulama kapsamında TC kimlik numaranızı söylemeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulama işleminizden sonra ise, size yardımcı olan kişiye hangi hastaneden, hangi doktordan randevu almak istediğiniz gibi bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Bu bilgilendirmenizden sonra MHRS çağrı merkezindeki kişi size uygun zamandaki randevu bilgilerini verecektir.

Ayrıca çağrı merkezini kullanarak almış olduğunuz doktor randevunuzu iptal etme işleminizi de yapabilirsiniz. Bunun içinde yine MHRS çağrı merkezindeki kişiyi bilgilendirmeniz gerekmektedir. MHRS çağrı merkezi ALO 182’yi ev, iş, cep telefonu ve ankesörlü telefonlarınızdan arayabilirsiniz.
alo 182,çağrı merkezi 182,mhrs,mhrs çağrı merkezi,mhrs çağrı merkezi alo 182,mhrs çağrı merkezi nasıl arayabilirim,mhrs çağrı merkezi nasıl ulaşırım