Batman Kamu hastaneleri Birliğinden Mhrs Açıklaması

Batman Kamu hastaneleri Birliğinden Mhrs Açıklaması.Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile ilgili açılamalarda bulundu

HASTALAR MHRS İLE MUAYENE SIRASI ALABİLECEK

IHA

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile vatandaşlar, hastaneye gitmeden ister telefonla isterlerse de internet üzeri randevu alabilecekler.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, MHRS ile ilgili açılamalarda bulundu. Sistemin hasta yoğunluğunu azaltma açısından da önem taşıdığını söyleyen Pamukçu, “Son zamanlarda İl dışından gelen hastaların da artmasıyla oluşan yoğunluğun önüne MHRS ile geçilebilir. Bu sistemle hastalar, hastanede kalış sürelerini en aza indirmekle birlikte, hastanelerdeki yoğunluğu azaltmaya da katkı sunmuş olurlar. Hasta, randevu saatinden 30 dakika önce hastaneye giderek, vakit kaybetmeden uzman hekim tarafından muayene oluyor. Sabah 10.30-12.00, öğleden sonra 14.30- 16.00 saatleri MHRS için önerdiğimiz uygun zaman olup, ayrıca hasta almış olduğu randevuyu belirtilen zamandan 15 dakika öncesine kadar iptal etme imkanı da sahiptir” dedi.