Hastane Randevu Alma Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Hastane Randevu Alma Konusunda Bilinmesi Gerekenler
Merkezi Hekim Randevu Sistem Mhrs'yi kullanarak randevu almak isteyen vatandaşların randevu alırken dikkat etmesi gereken hususlar aşağıdadır.

Hastane Randevu (MHRS) Alımı Hakkında Merak Edilenler

Alo182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182' yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46,25 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir. GSM firmaları da BTK' nın belirlediği bu üst sınırı geçemez. Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilmektedirler. Sağlık Bakanlığı' nın bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

Hastane Randevu (MHRS) Alımı Hakkında Merak Edililenler

Hesap Bilgilerimi Nasıl Değiştirebilirim?

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Hesap Bilgileri" kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

Aile Fertlerim İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

İşlemler T.C. kimlik numaranız üzerinden yapıldığından bütün aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi kimlik numaraları ve kimlik bilgileri ile hesap oluşturmalısınız. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.

Randevularımı Nasıl Görüntüleyebilirim?

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilirsiniz.

Randevu Saatinden Ne kadar Önce Hastanede Bulunmam Gerekiyor?

Aldığınız randevular için Hastanede sigorta ve kayıt işlemleriniz yapılacağından yeterli bir süre önce, örneğin 25-30 dakika kadar önceden hastanede bulunmanız gerekir.

Mobil Cihazlarda MHRS Uygulaması Var mı?

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Randevu Süresinde Kısıtlama Var mıdır?

Randevu süresi her poliklinik için farklılık göstermekle beraber, en az 10 dakika olmak şartı ile birer dakika arttırılarak 60 dakikaya kadar uzatılabilir.

182 Hattını Aradığımda En Fazla Kaç Randevu Alabilirim?

Kendinize ve yakınlarınıza her aramada en fazla dört randevu alabilirsiniz. Aynı güne kendinize farklı polikliniklerden en fazla iki randevu alabilirsiniz.

ALO 182 Hattını Aradığımda En Erken Hangi Zamana Randevu Alabilirim?

Aradığınız tarihten itibaren en erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz. Dilerseniz 15 gün sonrasına kadar herhangi bir güne randevu talep edebilirsiniz.

Randevumu Nasıl İptal Edebilirim?

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca Alo182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.