MHRS üyeliği olmadan randevu alınabilir mi?

MHRS üyeliği olmadan randevu alınabilir mi? Merkezi Hekim randevu sistemine üye olmadığım halde sistemden randevu alabilir miyim? sağlık bakanlığı tarafından uygulamaya konulan MHRS den randevu almak için üye olmak ve şifre almak zorunda değilsiniz. şifresiz MHRS randevu almak için e-devlet girişi yapıp randevu alabilirsiniz.
MHRS Randevu almak İçin tıklayınız
MHRS e-Devlet ile Buluşuyor

e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımız, MHRS üyeliği bulunmasa artık mhrs.gov.tr adresinden e-Devlet girişiyle de MHRS'nin sunduğu hizmetlerden yararlanabilecektir.

Ana sayfada bulunan "Randevu Al" butonu tıklandıktan sonra açılan sayfada "e-Devlet ile Giriş" seçilecek, kullanıcı bilgileri doldurulacak ve sisteme kolayca giriş sağlanacaktır. e-Devlet üzerinden mhrs.gov.tr'ye giriş yapan vatandaşlar; randevu oluşturma, iptal etme, geçmiş randevularını görüntüleme gibi bütün hizmetlere kolayca erişebilecektir.
Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)
Uygulama Adresi
https://www.hastanerandevu.gov.tr
Hizmet Açıklaması
Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık hizmetleri sunumunda verimi artırmak amacıyla 7/24 esasına göre Alo 182 hattından, mobil cihaz uygulamalarından, hastanelerden, aile hekimlerinden ve web üzerinden vatandaşların istedikleri hastane ve hekime diledikleri zamana muayene randevusu almalarını sağlamaktadır.
"Uygulamaya Git" bağlantısına tıkladığınızda, www.türkiye.gov.tr'yi terk ederek, profil bilgileriniz ile kullanıcı girişi yapmış olarak ilgili kurumun web sayfasına yönlendirileceksiniz. İlgili uygulama yeni bir pencere içinde açılacaktır.