Sağlık Bakanlığına Devredilen Askeri Hastaneler MHRS Randevu

Sağlık Bakanlığına Devredilen Askeri Hastaneler MHRS Randevu. Darbe girişimi ardından OHAL Kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname İle Sağlık Bakanlığına devredilen Asker Hastanelerinden Nasıl Randevu alınacak? Devredilen Asker Hastaneleri MHRS Kapsamında mı?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, Sağlık Bakanlığına devredilen hastaneler şöyle;
Ankara- GATA Ankara Eğitim Hastanesi, İstanbul-GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi, Ankara-Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığı (Eğitim ve Araştırma Hastanesi).
Bunların yanında Bursa, İzmir, Diyarbakır, Erzurum Mareşal Çakmak, Ankara-Etimesgut, Ankara-Beytepe, İstanbul-Kasımpaşa, İstanbul-Gümüşsuyu, Ankara Mevki, Tekirdağ-Çorlu, Eskişehir, Kocaeli-Gölcük, Balıkesir, Çanakkale, Elazığ, Girne, Isparta, Van, Kayseri, Ağrı, Muğla-Aksaz, Erzincan, Konya, Amasya-Merzifon, Bitlis-Tatvan, Hakkari, Adana, Balıkesir-Edremit, Çanakkale-Gelibolu, Kars-Sarıkamış ve Şırnak asker hastaneleri de devredildi.

Sağlık Bakanlığına Devredilen Asker Hastanelerine MHRS'den Randevu Alabilirsiniz

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık hizmetleri sunumunda verimi artırmak amacıyla 7/24 esasına göre Alo 182 hattından, mobil cihaz uygulamalarından, hastanelerden, aile hekimlerinden ve web üzerinden vatandaşların istedikleri hastane ve hekime diledikleri zamana muayene randevusu almalarını sağlamaktadır.